Książka Nowość wydawnicza Recenzja

Recenzja książki „Update. Teorie i praktyki kultury gier komputerowych”

W serwisie Polskie Gry Komputerowe została opublikowana recenzja książki Update. Teorie i praktyki kultury gier komputerowych – nowości wydawniczej Wydawnictwa Academicon, która ukazała się pod redakcją Łukasza Androsiuka. Autorem recenzji jest Arek Grasela, pomysłodawca serwisu Polskie Gry Komputerowe, a poza tym – jak sam o sobie pisze – gracz niemal od urodzenia, miłośnik popkultury i literatury, zawodowo grafik komputerowy, a od niedawna twórca gier.

Zapisz się do newslettera:

Zgłoś konferencję, wypełniając formularz, który można pobrać > tutaj.

Dołącz o zespołu redakcyjnego portalu Academicon. Więcej informacji > tutaj.

Oto fragment recenzji:

Demake, remake, port, downgrade, retrogaming, homebrew… Nazwy te na co dzień przewijają się w growych mediach. Jednak czy potrafimy precyzyjnie wskazać, który tytuł jest portem, a który remakiem? Marcin M. Chojnacki w artykule „Jak za dawnych dobrych lat” – demake, a medium gier wideo stara się sprecyzować definicję zjawiska demake’u, a także sklasyfikować poszczególne twory tego nurtu. Autor próbuje również odpowiedzieć na pytanie o motywacje twórców do tworzenia demake’ów oraz ich znaczenie dla branży.

– referuje Arek Grasela. I dodaje:

Na fali popularności pierwszej części gry Wiedźmin powstała wersja na telefony komórkowe w technologii JAVA (kto z Was jeszcze pamięta? 😉 ). No i tu się nasuwa pytanie… To port? Downgrade? A może właśnie demake? Na pewno lektura UPDATE’u pomoże w odpowiedzi.

Zachęcamy do lektury całej recenzji, no i oczywiście recenzowanej książki.

UPDATE – Teorie i praktyki kultury gier komputerowych – recenzja książki

Serwis Polskie Gry Komputerowe objął książkę patronatem medialnym.

Zamów książkę w Księgarni Academicon!

logo ksiegarnia academicon

Zleć nam wydanie

Zapraszamy autorów monografii, prac doktorskich, habilitacyjnych i innych prac naukowych, popularnonaukowych i dydaktycznych do wydania książki w nowoczesnym Wydawnictwie Academicon. Zapraszamy także do współpracy wydawniczej redaktorów czasopism, serii wydawniczych i prac zbiorowych.

Zleć nam skład i łamanie

Nasze Studio DTP wykonuje wysokiej jakości prace w zakresie składu i łamania tekstów oraz projektowania i obróbki graficznej.

Zamów książkę

Nasza e-księgarnia, gdzie znajdziesz nasze publikacje, i nie tylko...

Open Journal Systems

System do zarządzania online procesem redagowania czasopisma.

Open Conference System

System do zarządzania online konferencjami naukowymi.