Wydanie książki

Zapraszamy autorki i autorów monografii, prac doktorskich, habilitacyjnych i innych prac naukowych, popularnonaukowych i dydaktycznych do wydania książki w nowoczesnym Wydawnictwie Academicon. Zapraszamy także do współpracy wydawniczej redaktorów czasopism, serii wydawniczych i prac zbiorowych.


Poniżej opisujemy krok po kroku, jak zamówić wydanie.

1. Skontaktuj się z nami, a bezpłatnie oszacujemy koszty wydania

Tel. kom.: 603 072 530
E-mail: wydawnictwo@academicon.pl
Skype: academicon

Opisz nam swoją książkę i preferowany sposób jej wydania (możesz w tym celu skorzystać z formularza), a my zrobimy bezpłatną wycenę. Jeśli Państwo zdecydujecie się przesłać zapytanie o wycenę za pomocą formularza, prosimy o zasygnalizowanie tego via e-mail (wydawnictwo@academicon.pl).

2. Prześlij nam plik tekstowy na dowolnym nośniku, a zrobimy dokładną kalkulację kosztów i przygotujemy umowę oraz plan wydawniczy

Wraz z tekstem prześlij nam dwie recenzje wydawnicze osób ze stopniem co najmniej doktora oraz ich zgodę na publikację recenzji. Będą one opublikowane wraz z Twoją książką i podpisane imieniem i nazwiskiem ich autorów.

Preferowane formaty plików: doc, docx, rtf, odt. Jeśli tekst zawiera niestandardowe znaki, prosimy o załączenie również pliku pdf. Można je przesłać pocztą e-mail.

Dopiero na podstawie pełnego materiału wydawniczego można zrobić dokładną i wiążącą kalkulację kosztów.

Przygotujemy i prześlemy Ci propozycję umowy wydawniczej, dostosowanej do charakteru publikacji i Twoich preferencji.

Opracujemy i udostępnimy Ci szczegółowy plan wydawniczy, opisujący poszczególne etapy procesu wydawniczego i terminy ich realizacji.

3. Zapewnimy profesjonalne przygotowanie do publikacji i nadamy jej ISBN lub ISSN

Opracowanie redakcyjne – redakcja, adiustacja i korekta.
Opracowanie komputerowe – skład i łamanie.
Opracowanie graficzne – projekt okładki i stron tytułowych, projekt typograficzny, opracowanie lub korekta ilustracji.

Promujemy i wdrażamy otwarte edytorstwo, dlatego każda z wyżej wymienionych faz procesu wydawniczego jest transparentna dla autora.

4. Przygotowujemy e-booka lub/oraz zajmiemy się drukiem i oprawą

Przygotowujemy książki elektroniczne w najpopularniejszych formatach: PDF, EPUB, MOBI. Oferujemy także druk i oprawę – starannie i niedrogo.

5. Zajmiemy się promocją i dystrybucją publikacji

Na portalu naukowym Academicon, którego oglądalność stale rośnie, najpierw umieścimy zapowiedź wydawniczą, określając termin wydania i opisując publikację. Portal powiązany jest z mediami społecznościowymi, m.in. Facebookiem, Google Plus, Twitterem, będącymi dodatkowymi kanałami promocyjnymi.

Kiedy książka zostanie opublikowana, wprowadzimy ją do bazy publikacji Academicon, indeksowanej przez Google Scholar, oraz zamieścimy w dziale „nowości wydawnicze”.

Wyeksponujemy jej okładkę w najczęściej odwiedzanym miejscu portalu.

Zrobimy baner reklamujący książkę. Będzie on eksponowany w odpowiednim – ze względu na tematykę publikacji – serwisie portalu.

Umieścimy publikację w Google Books, największej na świecie bazie książek.

Jeśli publikacja będzie drukowana, wstawimy ją do Księgarni Academicon.

Prześlemy publikację do omówienia lub recenzji postwydawniczej.

 

dla_autorow_biale3

Jeśli jesteś zainteresowany tylko niektórymi usługami składającymi się na proces wydawniczy, zobacz pakiety usług dla autorów.
Zleć nam wydanie

Zapraszamy autorów monografii, prac doktorskich, habilitacyjnych i innych prac naukowych, popularnonaukowych i dydaktycznych do wydania książki w nowoczesnym Wydawnictwie Academicon. Zapraszamy także do współpracy wydawniczej redaktorów czasopism, serii wydawniczych i prac zbiorowych.

Zleć nam usługę wydawniczą

Dla autorów, którzy chcieliby powierzyć nam tylko niektóre etapy procesu wydawniczego, przygotowaliśmy atrakcyjne pakiety usług: redakcyjny, dtp, graficzny, e-bookowy i drukarski.

Zamów książkę

Nasza e-księgarnia, gdzie znajdziesz nasze publikacje, i nie tylko...

Open Journal Systems

System do zarządzania online procesem redagowania czasopisma.

Open Conference System

System do zarządzania online konferencjami naukowymi.