Książka Nowość wydawnicza

Od teologii objawienia do teologii natchnienia

Książka Sławomira Zatwardnickiego została wydana przez Wydawnictwo Academicon i opracowana przez Studio DTP Academicon. W publikacji zaprezentowano natchnienie biblijne na szerszym tle objawienia Bożego. Pogłębione teologicznie spojrzenie na natchnienie stało się możliwe dzięki wykorzystaniu wzajemnego związku tajemnic wiary między sobą. Doktryna natchnienia została rozwinięta z perspektywy chrystologicznej, soteriologicznej, eklezjologicznej oraz teologii liturgii. Źródłem inspiracji byli dwaj cenieni teologowie: Gerald O’Collins i Joseph Ratzinger. Z książki skorzystają dogmatycy, bibliści oraz teologowie fundamentalni.

Tytuł: Od teologii objawienia do teologii natchnienia. Studium inspirowane twórczością Geralda O’Collinsa i Josepha Ratzingera
Autor: Sławomir Zatwardnicki
Wydawca: Wydawnictwo Academicon
Miejsce i rok wydania: Lublin 2022
Stron: 
812
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-62475-91-9
DOI: 10.52097/acapress.9788362475896


Zamów książkę teraz


O teologii objawienia do teologii natchnienia
Od teologii objawienia_baner 2
Od teologii objawienia_baner 3
O teologii objawienia do teologii natchnienia Od teologii objawienia_baner 2 Od teologii objawienia_baner 3

Monumentalne dzieło Sławomira Zatwardnickiego wypełnia istotną lukę w dotychczasowym piśmiennictwie teologicznym i to – jak mi się wydaje – nie tylko w wymiarze polskim, ale wręcz światowym. Podstawą do takiego osądu są: nowatorska tematyka, niezwykle bogaty wachlarz wykorzystanych źródeł i opracowań, nieprawdopodobnie rozwinięta zdolność spekulacji teologicznej (w najlepszym tego słowa znaczeniu) autora i wyprowadzenie ze skrupulatnie przeprowadzonych analiz oryginalnych wniosków, dotyczących fundamentów całej teologii chrześcijańskiej.

Z recenzji ks. prof. dra hab. Henryka Seweryniaka, UKSW w Warszawie

Monografia Zatwardnickiego będzie stanowiła dla pokoleń polskich teologów istotny punkt odniesienia w dziedzinie teologii natchnienia. Skorzystają z niej zarówno bibliści, jak i teolodzy fundamentalni, a nade wszystko dogmatycy. Jej Autor odznacza się bardzo szeroką wiedzą teologiczną. Co więcej, potrafi z niej korzystać, aby konstruować i umiejętnie eksponować swoje własne poglądy na zaproponowany temat refleksji, co dowodzi dobrze wyrobionego zmysłu krytycznego. Monografia dr. Zatwardnickiego jest wyśmienitym przykładem uprawiania teologii w nurcie pogłębionej świadomości „związku tajemnic”. W naszym rodzimym środowisku, zresztą nie tylko, takie ujęcia należą do rzadkości.

Z recenzji ks. dra hab. Roberta J. Woźniaka, prof. UPJP II w Krakowie


Zob. wstęp, spis treści


RECENZJE

Zob. Recenzja książki w czasopiśmie „Teologia w Polsce”

Zob. Recenzja książki w czasopiśmie „Biblica et Patristica Thoruniensia”


Książce patronują:


KILKA SŁÓW O AUTORZE

Sławomir Zatwardnicki – adiunkt na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Sekretarz redakcji „Wrocławskiego Przeglądu Teologicznego”. Wykładowca, publicysta, autor wielu artykułów oraz dwudziestu jeden książek. Członek Towarzystwa Teologów Dogmatyków w Polsce oraz Stowarzyszenia Teologów Fundamentalnych w Polsce. Zaangażowany w działalność ewangelizacyjno-formacyjną.


Książka została przygotowana przez nasze Studio DTP.

Skomentuj

Kliknij, aby skomentować