Zamów książkę w Księgarni Academicon!
Człowiek z tęsknotą wraca do przeszłości. Chętnie też zanurza się w marzeniach.
Narzeka natomiast najczęściej na czasy obecne, w których dane mu jest żyć. Zapomina o tym, że te czasy, w których żyje, są jego zadaniem życiowym, Niewątpliwie jest to zadanie bardzo trudne, ale nie niemożliwe, bo na miarę naszego powołania życiowego. Ten mój czas, czas mojego życia, jest czasem dobrym, danym mi od Boga, abym z mojego czasu, z pomocą wystarczająco obfitych łask Bożych, coś pięknego uczynił, co będzie dobre dla ludzi i chwałą dla Boga.
Taki oto cel przyświecał Autorowi lej wspaniałej książki. Niełatwo dokonać syntetycznego przeglądu czasów, w których żyjemy, a które kształtowane są przez ludzi różnych poglądów w każdej dziedzinie życia.
O. Jacek Salij OP prowadzi nas jakby przez cztery etapy, w czterech odniesieniach naszego rozeznawania się w czasie, w którym żyjemy:
– Człowiek wobec Boga. Dlaczego się człowiek oddala i do czego go to prowadzi, jak mówić człowiekowi współczesnemu o Bogu?
– Człowiek w Kościele. Rola Maryi i Słowa Bożego i czy religia jest moją sprawą prywatną?
– Człowiek w chrześcijańskiej cywilizacji europejskiej
– Człowiek – Polak wobec polskich problemów.
Znajdziemy wiele odpowiedzi na dręczące nas pytania, wątpliwości i zarzuty, z którymi się spotykamy na co dzień. Zaskakują nas zarzuty czy pytania rzucane w nas jak kamieniem w różnych rozmowach, czy dyskusjach. Stajemy oszołomieni, nie wiedząc, co odpowiedzieć, jak się zachować. Chowamy głowę w ramionach.
Ta książka pomoże ci, jako człowiekowi wierzącemu, podnieść głowę. Ale nie szukaj w niej gotowych recept, gotowych odpowiedzi. W dzisiejszym chaosie informacyjnym i dżungli najrozmaitszych zdań i poglądów ta książka “Nasze czasy są O.K.” może być twoim kompasem życiowym.
Zaiste warto ją gruntownie przeczytać!
Ks. Tadeusz Badura C.Or.
Autor: Jacek Salij
ISBN: 83-86668-69-5
Seria wydawnicza: Prace Wydziału Teologii
Miejsce i rok wydania: Lublin
Format: A5
Ilość stron: 324
Spis treści: Pobierz PDF
Jednak nie – demokracja, socjalizm etc.
ps. Więc nie są ok.