Aktualności

Otwarcie naboru zgłoszeń do konkursu o Nagrodę im. Kazimierza Twardowskiego

Rozpoczynamy II edycję konkursu o nagrodę za najlepszą książkę filozoficzną roku 2023. Fundacja Academicon ustanowiła nagrodę dla zwycięzcy w wysokości 40 000 zł. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w Światowy Dzień Filozofii 2024, podczas uroczystej gali.

Zapraszamy wydawnictwa i instytucje naukowe do nadsyłania zgłoszeń do konkursu na najlepszą książkę filozoficzną roku 2023. Patronem nagrody jest Kazimierz Twardowski, wybitny filozof, twórca Szkoły Lwowsko-Warszawskiej, wybitny dydaktyk i popularyzator nauki.

Do konkursu może zostać zgłoszona monografia naukowa z zakresu filozofii, która została opublikowana w języku polskim w roku poprzedzającym rok zgłoszenia do Nagrody i jest to jej pierwsze wydanie. Szczegółowe zasady przeprowadzenia konkursu znajdziecie w Regulaminie.

Tegoroczne eliminacje stanowią drugą edycję konkursu, który planujemy organizować co roku. Co roku też ogłoszeniu zwycięzcy w Światowy Dzień Filozofii towarzyszyć będzie uroczysta gala z wydarzeniami towarzyszącymi. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 30 kwietnia, a ogłoszenie wyników nastąpi 21 listopada. 


Harmonogram konkursu:

Etap I

16 luty –30 kwietnia –  nabór zgłoszeń do konkursu
15  maja – ogłoszenie listy publikacji zakwalifikowanych do konkursu
16 maja– koniec sierpnia – recenzowanie prac 

Etap II

początek września – wyłonienie trzech publikacji finałowych
21 listopada – ogłoszenie zwycięzcy na uroczystej gali.


Więcej informacji o konkursie, w tym instrukcję składania zgłoszeń można znaleźć > tutaj

Skomentuj

Kliknij, aby skomentować