Książka Publikacje Studio DTP Academicon

Sięgając po niezbadane

Ukazała się książka Sięgając po niezbadane. Osiągnięcia naukowe współfinansowane przez FNP, wydana z okazji jubileuszu 30-lecia działalności Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. W książce zostały zaprezentowane dokonania wybitnych polskich uczonych – laureatów FNP. Czytelnicy mogą zatem zapoznać się z opowieściami o trzydziestu niezwykłych odkryciach z zakresu nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych, które zyskały uznanie na arenie międzynarodowej. Nasze Studio DTP Academicon dołożyło swoją cegiełkę do tej świetnej publikacji – zaprojektowaliśmy okładkę, opracowaliśmy książkę redakcyjnie i typograficznie, zrobiliśmy skład i łamanie. Zachęcamy do lektury, a przynajmniej do obejrzenia.
Sięgając po niebadane
Siegajac po niezbadane_baner 5b
Siegajac po niezbadane_baner 6a
Siegajac po niezbadane_baner 2a
Siegajac po niezbadane_baner 3a
Siegajac po niezbadane_baner 4a
Sięgając po niebadane Siegajac po niezbadane_baner 5b Siegajac po niezbadane_baner 6a Siegajac po niezbadane_baner 2a Siegajac po niezbadane_baner 3a Siegajac po niezbadane_baner 4a

Wydawca: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Rok: 2022
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Stron: 208
Zob. spis treści


Premiera książki odbyła się 12 kwietnia 2022. Towarzyszyła jej otwarta dyskusja z udziałem m.in. bohaterów publikacji, którą poprowadzili prof. Krzysztof Meissner, wybitny fizyk oraz popularyzator nauki, oraz dr Patrycja Dołowy, jedna ze współautorek książki, dziennikarka naukowa i pisarka.

Na stronie Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dostępne są:
> relacja z premiery,
> fotorelacja z premiery,
cała publikacja w wersji elektronicznej (open access).

Zachęcamy do lektury!


Fundacja na rzecz Nauki Polskiej (FNP) – niezależna i samofinansująca się polska instytucja pozarządowa typu non-profit z siedzibą w Warszawie. Jest największym w Polsce pozabudżetowym źródłem finansowania nauki [zob. strona internetowa FNP].

Skomentuj

Kliknij, aby skomentować