Absolwenci filozofii rzadko bywają bezrobotni i podkreślają, że zdobyte wykształcenie ułatwia im znalezienie zatrudnienia oraz zapewnia umiejętności konieczne do zmian rodzaju wykonywanej pracy, których dzisiaj nie da się uniknąć. Nigdy w historii ludzkości zmiany nie były tak szybkie jak obecnie: zawód, które teraz przynosi profity, za kilka lat może w ogóle nie istnieć. Paradoksalnie, filozofia jest jednym z najbardziej praktycznych kierunków dla tych, którzy starają się odnaleźć w tej sytuacji. Inwestycja w zdobycie sprawności, które pozwolą ci dopasowywać się do dzisiejszego dynamicznego rynku pracy, może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Przeczytaj, jak radzą sobie filozofowie w Polsce i na świecie.
- Tygodnik “Polityka” o bardzo dobrej sytuacji absolwentów filozofii na rynku pracy
- Według "Tygodnika Powszechnego" przyszłość znajduje się w rękach humanistów
- Filozof na rynku pracy
- Rozepchany umysł. Skończyli filozofię. I nieźle sobie w życiu radzą, bo... myślą.
- I think, therefore I earn. Philosophy graduates are suddenly all the rage with employers. What can they possibly have to offer?
- Why study philosophy?
- Jakie umiejętności będą liczyły się na rynku pracy w 2020 roku? The Institute for the Future (IFTF) w swoim raporcie Umiejętności zawodowe przyszłości – 2020 (Future Work Skills 2020) wskazuje na umiejętności, które są rozwijane w największym stopniu na studiach filozoficznych.
- Philosophy is Back in Business
- Adam Grobler: Dlaczego w ogóle warto studiować filozofię?